Son Dakika
01 Mart 2024 Cuma
26 Nisan 2016 Salı, 20:21
Emin ÇELİMLİ
Emin ÇELİMLİ e.celimli@mynet.com Tüm Yazılar

Üzülmemek Elde Değil.

ÜZÜLMEMEK ELDE DEĞİL

 

Parkta otururken masaların birbirine yakın olması dolayısıyla yan masada oturan kişilerin konuşmalarına kulak misafiri oldum istemeyerek.  Muhabbetlerinin konusu Adnan Menderes Üniversitesinin İçerisinde bulunan Atatürk Kongre Merkezinin bulunduğu alana yapılan sembolize yapıdan bahsediyorlar ve şiddetle Rektörü, Öğretim Görevlilerini ve Öğrencileri eleştiriyorlar ve kınıyorlar.

 

Merak ettim nasıl bir şey bu kadar eleştirilecek kınanacak diyerek kalktım üşenmedim gittim. Aman Allah’ım bu nasıl bir şey, nasıl bir anlayış dedim kendi kendime. Üzüldüm.

Resmini çektim yukarıda paylaştım siz okurlarım için.

 

Ben bir şey anlamadım. Anlayan varsa bilmem ne anladığını.

 

Üst tarafta Şanlı Ay yıldızlı Bayrağımız, Onun önünde güzel bir sembolize yapı, tabi anlamını ben de çözemedim, altında  I Kalp resmi  ADÜ ( Yani l love ADÜ Seni seviyorum ADÜ) Yani yarısı İngilizce yarısı Türkçe bir ifade. Ne yapılmak isteniyor veya ne anlatılmak isteniyor anlaşılır gibi değil.

 

ADÜ’ yü Aydın’ lı olarak bizler de çok seviyoruz ve başarılarından dolayı da gurur duyuyoruz. Ancak Kendi  Milli Dilimiz TÜRKÇE’ miz varken bu saçmalığa gerek var mı? Acaba İngiltere’ de mevcut Üniversitelerin birinde böyle bir şey var mı? Hiç sanmıyorum.

 

Bu nasıl bir anlayış doğrusu Adnan Menderes Üniversitesine yakıştıramadım. Yakıştıran da olduğunu düşünmüyorum.

 

Çünkü parklarda kahvelerde oturan, sokakta yürürken vatandaşlarımıza eleştiri konusu olan bu görüntünün bir an önce kaldırılmasını umut ediyorum. Sakın yanlış anlaşılmasın meseleyi ırkçılık boyutuna taşımak değil amacım. Sadece TÜRKÇE’ miz adına bir TÜRK olarak tepkimi ve üzüntümü paylaşmak istedim.

Duyarlı olduğunu düşündüğüm Adnan Menderes Üniversitesi Yöneticilerinin hala bu duyarlılıklarını var olduğunu görmek bizleri memnun edecektir.

Saygılarımla.

Emin ÇELİMLİ

Şair Yazar

13081920_1103042916426780_1338089827_n

 

2 Yorum

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...