Son Dakika
01 Mart 2024 Cuma

Develi Hıdırellez Şenlikleri Coşkuyla Kutlandı.

10 Mayıs 2016 Salı, 20:34

Kayseri iline bağlı Develi İlçesi’nde Belediye tarafından düzenlenen geleneksel Hıdırellez Şenlikleri tüm Türkiyeden gelen misafirlerlerle yoğun şekilde kutlandı.

Develi Belediyesi’nin Güzel organizasyonu ile Hıdırellez etkinlikleri bir şölen havasına büründü. 8mayıs sabahı başlayan etkinlik Milletvekilleri ve Halkın büyük katılımıyla büyük coşku içinde geçti. Açılış konuşması ve Kuranı kerim tilaveti ile başlayan etkinlik

düzenlenenDeveli Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ve gelenekselleşen Hıdırellez Şenlikleri Yukarı Develi Mahallesi’nde yoğun katılım ve coşkuyla kutlandı.

1

8 Mayıs sabah 11.00’de başlayan programa şehir içinden ve dışından pek çok davetli katıldı. Ak Parti Kayseri Milletvekili hemşerimiz Sami Dedeoğlu’nun da katıldığı program İstiklal Marşının okunmasının ardından Kuranı Kerim tilaveti ile devam etti.

Evsahipliğini yapan develi Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar Develide yapılanları anlattıktan sonra gelen tüm misafirlere teşekkür etti.Etkinliğe katılan Ak Parti Kayseri Milletvekili hemşerimiz Sami Dedeoğlunun kapanış konuşmasını yaptı.Develide hemşerileriyle birlikte böylesine güzel atmosferi beraber teneffüs etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek sözlerine başlayan Dedeoğlu, “Develi için çalışmalarımız gerek burada gerek Ankara ve İstanbul’da büyük özverilerle devam etmektedir. Bizler söz konusu Develi olduğunda bütün fikir ve ideoloji ayrılıklarını bir kenara bırakır, Develi sevdası ile neler yapabiliriz, memleketimizi nasıl kalkındırabiliriz onun derdine düşeriz” dedikten sonra Hıdırellezin mahiyetini anlatarak konuşmasını tamamladı.

Etkinlikte Mehteran gösterisi ve ney dinletisi ile devam edildi , Develi eski Kaymakamı Enver Ünlününde katkılarıyla Bursadan gelen Kılıç Kalkan gösterisi yapıldı. Halkoyunları ve Folklor gösterilerini Tasavvuf ve Halk Müziğimizi dinletileri ile devam edildi. Yemek ikramı ile son bulan programa Develi halkının yoğun katılımı oldu.

Hıdırellez Şenliklerine Yoğun Katılım Oldu.

Hıdırellez Şenliklerine İstanbul Genç Develililer Derneği ve
Tüm Köy Dernekleri Büyük Destek verdiler.
Haber: Muammer Ahmet Sağlam

10

8

12

7

5

6

23

Kabaklı köyü

 


You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...