Son Dakika
01 Aralık 2023 Cuma

Son 2 Yılda Erken Eğitime Katılan Çocukların Sayısı

Okul Öncesi Eğitim Zirvesi’nde konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, son iki yılda okul öncesi eğitime katılan çocuk sayısında 150 binlik bir artış sağladıklarını söyledi. Bakan Avcı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı çalışmaları işaret ederek, “Özellikle son iki yılda okul öncesi eğitim konusunda çok önemli bir yol katettik. Bu dönemde okul öncesi eğitime katılan çocuk sayısını 150 bin daha arttırdık. Bu çoğu ülkenin o çağdaki öğrenci sayısına eşit” diye konuştu.

09 Nisan 2016 Cumartesi, 15:42
Bakan Nabi Avcı: Son iki yılda 150 bin çocuk daha erken eğitime katıldı

son iki yılda okul öncesi eğitimine katılan çocuk sayısında yüz elli bin  artış olduğunu söyledi. Bakan Avcı, Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı çalışmaları işaret ederek, Özellikle son 2 yılda okul öncesi eğitim konusunda  önemli bir yol katettiklerini bildirdi. Bu dönemde okul öncesi eğitime  arttırdık.

 MEB’in erken çocukluk eğitimine yönelik hayata geçirildiği maddi destekler DEDİ,Mekânlardan daha iyi yararlanmak için  6 saat ve yarım günlük eğitimi hayata geçirdik. Bu sayede daha çok çocuğumuzun erken  eğitiminden yararlanmasıiçin destek olduk. Böylece yaklaşık yirmi  bin çocuğumuza maddi destek vererek okul öncesi eğitime katılımına destek olduk.Annelerin tam gün isteklerini karşılamak için çocuk kulüplerinin faaliyetlerini çeşitlendirerek düzenleyip. Farklı kurumlar’a bağlı olarak faaliyet gösteren okul öncesi eğitim kurumlarını bakanlığımızın e – okul sistemine kattık.Mekân sorununu çözmek adına 2 derslik projeler oluşturarak tüm illerimize bu projelerimiz ile ilgili standartlarımızı yolladık ve ek anasınıfı yapımlarımızı hızlandırdık. Bütün erken çocukluk eğitim kurumlarına ücretsiz eğitim malzemeleri dağıttık,ve dağıtımlarada devam ediyoruz.” diyerek bilgilendirdi.


You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...