Son Dakika
05 Mart 2024 Salı

Saçlarımız Neden Yıpranır?

Saçlarınızı fırçaladıktan sonra fırçanızda kalan saçlar temizleyin,mikrop ve bakterilerin çoğalmasına sebeb olur. Bu mikroplar saçlarınıza geçer ve saçlarınızın , yıpranmasına neden olur. Ayda bir kere saç tarağınızı temizleyin. Fırçanızda kalan saçları toplayarak bir kaç dakika soğuk suyun altında tutun.

19 Nisan 2016 Salı, 22:25

Saç fırçanızı temizleyin

Saçlarınızı fırçaladıktan sonra fırçanızda kalan saçlar temizleyin,mikrop ve bakterilerin çoğalmasına sebeb olur. Bu mikroplar saçlarınıza geçer ve saçlarınızın , yıpranmasına neden olur. Ayda bir kere saç tarağımızı mutlaka temizleyin. Fırçamızda kalan saçlarımızı toplayalım bir kaç dakika soğuk suyun altında tutun.

 

Saçınıza bunları yapmayın!

Aşırı sıcağa maruz bıra

Saçlarınıza şekil vermek için kullandığımız saç kurutma makineleri, maşalar, saç düzleştiriciniz aşırı sıcak olmamalı eğer  olduğunda saçlarımızın çok daha çabuk yıpranmasına neden olur.

 

 

Saçlarınıza şekil vermek için kullandığınız jöle, sprey, köpük gibi maddeleri çok  kullanmayın. Bu ürünler saçlarınızın daha çabuk yıpratır.. Kullanmaktan vazgeçemiyorsanız. Mutlaka uçlarına uygulayın.


You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...