Son Dakika
27 Eylül 2023 Çarşamba

İşçisine Prim olarak cinsel ilişki teklif etti

02 Haziran 2017 Cuma, 16:52

Prim olarak cinsel ilişki teklif etti

[Haber görseli]

45 yaşındaki finansal danışman Paul Elworthy, patronu Sarah Thompson ve iş arkadaşlarıyla birlikte Noel yemeği yediği sırada patronunun cinsel tacizine uğradığını iddia etti. Elworthy, 180 bin sterlin (817 bin 200 TL) değerindeki satış hedeflerine ulaşıldığı takdirde kendisini cinsel ilişki ile ödüllendirmeyi teklif eden patronu Thompson’ın teklifini kabul etmeyerek kadına dava açma kararı aldı.

[Haber görseli]
MAHKEME SUÇLU BULDU

Londra’da görülen duruşma sırasında Elworthy

, “Uzman danışmanların katıldığı ödüllü öğle yemeğine ben de gittim. Yemek sırasında Sarah Thompson bana 180 bin sterlinlik gelir elde edersem cinsel ilişki fırsatı sunacağını söyledi. Birçok kişinin huzurunda bu tarz bir cümle kurması beni çok rahatsız etti” dedi. Sarah Thompson hakkındaki suçlamaları reddederken, görgü tanıklarının dinlenmesinin ardından mahkeme Sarah Thompson’ı suçlu buldu.

AYRIMCILIĞA UĞRADI

Elworthy’nin cinsiyete dayalı ayrımcılığa uğradığına kanaat getiren mahkeme, cinsel tacizin gerçekleştiğine yönelik bulguya rastlamadı. Mahkeme zararın tanzim edilmesine yönelik karar verdi. Tanzim bedelinin bir sonraki duruşmada açıklanacağı belirtildi.


You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...