Son Dakika
01 Mart 2024 Cuma
29 Nisan 2016 Cuma, 19:46
Emin ÇELİMLİ
Emin ÇELİMLİ e.celimli@mynet.com Tüm Yazılar

Paylaşmak

PAYLAŞMAK

Her insanın kendine göre doğruları ve yanlışları vardır, saygı duymak lazım. Ancak o doğru ve yanlış bildiği şeyler toplumun genel kabul görmüş kurallarına uygun olmalıdır.

Eğer düşündüğünüz ve uyguladığınız konular bu kabul görmüş genel kurallara uygun düşmüyorsa o doğru veya yanlış bildiğiniz ve uyguladığınız düşünceler sizi telafisi zor olayların içine itebilir. O nedenle insan insanın düşüncesine her zaman ihtiyaç duymalıdır. Senin gözünden kaçan bir olayı bir dostun arkadaşın veya yakının gayet net bir şekilde görebilir, seni yanlıştan döndürebilir. Kendi düşüncemiz sıra dışı bir düşünce ise bunu birileriyle paylaşırsanız, fikir alışverişinde bulunursanız yanlış yapma olasılığınız çok daha düşük seviyelerde seyredebilir.

Paylaşmak dünyanın en güzel duygularından birisidir. Bende olsun onda olmasın fikri insanı her zaman fitneye fesata götürür ki Allah muhafaza bu düşünceler çoğalırsa toplum da kaosa sürüklenir.

Komşunun ağacının gölgesi, bizde ki ağacın meyvesi herkese yaraması lazım, acıyı sevinci ekmeği suyu kısaca hakkaniyetle DÜNYAYI PAYLAŞMAK.

Saygılarımla

Emin ÇELİMLİ

EMİN ÇELİMLİ

IMG_5497.jpg...

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...