Son Dakika
01 Aralık 2023 Cuma

Kadının Vazgeçilmezi Manikür ve Pedikür

11 Mayıs 2016 Çarşamba, 10:01

Güzellik ve estetik özbakım nedir dendiğinde akla ilk gelen  ve belkide göze ilk çarpan nokta el ve ayaklarımız bizlerin dış ortamla  ilşki kurmamızı sağlayan vücudumuzun en önemli uzuvlarıdır.

Bakımlı olmanın şartı sadece şık giyisiler, makyaj ve saçlar değil öncelikle tırnaklarımıza gösterdiğimiz özendir.Tabi güzelleşmenin bir parçası olan manikür pedikür uygulamalarının yapıldığı ortam ve kullanılan malzemelerin hijyen ve sterilizasyon  işlemlerine uygun olmaması durumunda  ciddi sıkıntılar da yaşanabiliyor. Bu noktada uygulama yapan kişinin eğitimli ve bilinçli bir uzman olması büyük önem arz ediyor.

MANİKÜR VE PEDİKÜR de etlerin derinden alınması zamanla nasırlaşmalara neden olur.Pedikürde topuklarınıza jilet uygulattığınızda sizi bir süreliğine rahatlatacaktır ama ilerleyen dönemlerde daha çok çatlamaya nasırlaşmaya neden olunur bunun için bitkisel kremlerden ve sadece düzenli olarak topuk törpüsü ponza talı ile ovalamanız daha iyi olacaktır.Tırnak batmalarında tırnaklarınızı düz kestirmelisiniz batık alındıktan sonra küçük ince bir pamuk yardımıyla doldurma işlemi yaptırdığınızda etlerin ve tırnakların batmasını zamanla engelleyebilirsiniz.Tırnak çekimi çözüm değildir.Bunun için estetisyenlerin uyguladıkları cihazlar bulunmaktadır.

BİR KADININ EN SAVUNMASIZ ANI OJE UYGULADIKTAN SONRA GEÇEN 3DKdır.

Geniş tırnaklı kişiler oje uygularken kenarlardan boşluk bırakarak sürerlerse tırnaklarınızın daha uzun ve dar görünmesini sağlayabilirler.Ojenin altına mutlaka cila uygulamalısınız böylelikle tırnaklar daha az zarar görür ve koyu renk ojeleri çıkartmanız daha kolay olur. Ojenin daha çabuk kurumasını sağlamak için soğuk suya tutabilirsiniz yada bunun için üretilen oje kurutucu spreylerden yararlanabilirsiniz.

 


You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...