Son Dakika
04 Aralık 2023 Pazartesi
12 Nisan 2016 Salı, 21:13
Emin ÇELİMLİ
Emin ÇELİMLİ e.celimli@mynet.com Tüm Yazılar

Eksik Olsun Canilerin Saygısı

EKSİK OLSUN CANİLERİN SAYGISI

Para, cinsel açlık sapıklık uğruna kadın,  bebek, genç, yaşlı demeden hunharca cinayet işleyen soysuz sanıklar katiller mahkemelerde numaradan saygı gösteriyor ve  verilen müebbet hapis cezası bir anda 25 yıla iniyor. Bunun da Üçte ikisini yatıyor yani 16 yıl sonra serbest kalıyor. Peki Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri Hakimleri sizlerin bu canavarların, bu sapıkların saygılarına ihtiyacınız mı var. Sizler zaten en saygın makamdasınız Adalet Makamı.

Bu sapıklar, vahşi katiller bir insanın canını alıyor, onu kıyamete kadar toprağa mahkum ediyor. Kendisi mahkemeye basit bir saygı gösteriyor güya, 16 yıl sonra hür bir şekilde mahkumiyetten kurtulup yaşamına devam ediyor. ADALET BUNUN NERESİNDE. SİZ HAKİMLER NEYİN SAYGISINDAN BAHSEDİYORSUNUZ, SİZ BU TÜR OLAYLAR KARŞISINDA EN AĞIR CEZAYI UYGULAMAK MECBURİYETİNDESİNİZ. KANUN (TCK. 62) İNDİRİMİ KOYMUŞ TAMAM ANCAK BU SAPIKLARA DA İNDİRİM UYGULANMAZ. TAKDİR YETKİNİZİ KULLANIRKEN OLAYIN İÇERİĞİNE, OLUŞ ŞEKLİNE ÇOK DİKKAT ETMEK GEREKİR. YOKSA BU VEBALİN ALTINDAN KALKAMAZSINIZ. Geçen yıl karısını işkence ederek, tüpü açık bırakarak, bıçaklayarak öldüren bir caniye uygulanan bu ceza indirimini kınıyorum.

Farz edelim ki, Allah korusun,  Özgecan’ımızın başına gelen bu menfur olay bizlerin başına gelseydi ve bu caniyi polisten evvel biz bulsaydık ne yapardık. Ben bir baba olarak karıncayı dahi incitmek istemem ancak bu caniyi gözümü kırpmadan öldürürdüm. İşte bu tür mücbir sebep karşısında adam öldürmek zorunda kalan insanlara bu indirimi takdir yetkini uygula. Kanun (TCK.62) bu ve benzeri adam öldürmeler için çıkarılmıştır. Ölen kişi zaten yaşamayı hak etmemiştir.  Öldüren de öldürmeye mecbur kalmıştır. Ancak hiç bir günahı olmayan, yaşamayı eceline  kadar hak eden bir insanı Kıyamete kadar toprağa mahkum eden bir caninin hapisten 16 yıl sonra  çıkıp yaşamasına müsaade edemezsin, ceza indirimi uygulayamazsın  Ey Mahkemeler.

EMİN ÇELİMLİ

ŞAİR YAZAR

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...