Son Dakika
01 Mart 2024 Cuma
11 Nisan 2016 Pazartesi, 11:37
Canan Melis BAYRAKTAR
Canan Melis BAYRAKTAR m.cananbayraktar@gmail.com Tüm Yazılar

Canan Melis Bayraktar’ın Penceresinden Hayat..

 


Bugün sizlere Canan MeLis Bayraktar’ı yani kendimi tanıtmak istiyorum..
15 ocak 1961 yılında dünyaya geldim. Üç kardeşin en büyüğüyüm. Mutlu bir çocukluğum oldu.. Asker bir ailenin kızıyım. İlk yıllar Ankara’da 1970 den sonra Merzifon’da bulundum ki buradaki anılarım ömrümce özlemim oldu.. 77 den itibarende İzmir’de yaşantımı sürdürdüm. İzmir Ticaret Lisesi mezunuyum.. Liseyi bitirdikten sonra evlendiğim için üniversiteye gidemedim. Lakin okumaya meraklı olduğum için kitaplardan hiç kopmadım.. Biri erkek, diğeri kız iki çocuk annesiyim.
Hayat yolu iniş ve çıkışlarla dolu bir yoldur.. Bende zaman zaman indim; zaman zaman bu yolları çıkarak ömür sürdürdüm. Ama hiç bir zaman umudumu kaybetmedim. Hayata gülerek yaklaştım. Benim için her zaman bardağın dolu tarafı önemli oldu.

İçime kapanık bir çocuktum.. Düşüncelerimi, üzüntülerimi dışa aktarmaz kompozisyonlara dökerdim.. Kimbilir belki de bu da benim ferahlama yolumdu.. Şiir yazmaya da 1973 yılında başladım.. Tüm anlatamadığım, dillendiremediğim düşüncelerim kompozisyon ve şiirlerimde çığlık çığlığa vücuda gelirlerdi.. Sanırım hala da öyleler..
Dedimya hayatımda iniş ve çıkışlar yaşadım diye.. Böyle inişlerimin devam ettiği yıllarda neden ben diye sorguladım.. Sonra Kur’anı Kerim’de şunu okudum.. 
” Ben kullarıma kötü görünen bir olayı, daha büyük kötülükten korumak için veririm. ”

Gerçektende öyle oldu.. Zamanla gelişen olaylarla anladım ki gerçekten korunmuşum ve yaşadıklarıma şükrettim.

        Son yıllarda şiirlerime ağırlık verdim . Hece vezniyle yazmakla da beraber serbest vezin şiirlerde duyguların daha yoğun ifade edildiğine inanıyor ve sedaha çok seviyorum.

Kısaca hayat bir okuldur ve bu okulda eğitimi yaşananlardan ders alarak tamamlamak önemlidir.. Yaşanan olaylarda hep bir güzellik aramalı, kötü anıların esiri olmamalı ki hayat bizlere gülen yüzünü göstersin ve bu bizlere hayat versin, gençlik aşılasın..

Hayatı ve sizleri seviyorum..
Sevgiler… Saygılar..

Canan MeLis Bayraktar

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...